Folders |
2012 Results - Bandanna Team InvitationalPublished by
Website:Click here Boys 100 Meter Dash Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 D.J. Hazzard 12 Idaho City 11.05a
2 Demetrius Oliver 12 Rocky Mountain 11.16a
3 Bryan Ustick 12 Mountain View 11.16a
4 JT Cristobal 12 Mountain Home 11.16a
5 Ty Berkheiser 12 Meridian 11.20a
6 John Glazier 12 Eagle 11.24a
7 Peter Maguire 12 Boise 11.29a
Boys 100 Meter Dash Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Bryan Ustick 12 Mountain View 10.90a
5 D.J. Hazzard 12 Idaho City 10.95a
3 JT Cristobal 12 Mountain Home 11.08a
6 Peter Maguire 12 Boise 11.08a
4 Demetrius Oliver 12 Rocky Mountain 11.11a
7 John Glazier 12 Eagle 11.15a
8 Ty Berkheiser 12 Meridian 11.21a
10 Kimball Hardman 12 Twin Falls 11.30a
11 Riley Smith 12 Timberline 11.32a
12 Zane Roberts 11 Rocky Mountain 11.39a
13 Kevin Wang 10 Rocky Mountain 11.41a
14 Beau White 10 Mountain View 11.45a
16 Kody Brock 11 Centennial 11.51a
17 Michael Daniels 11 Mountain Home 11.54a
18 Ben Skinner 12 Bishop Kelly 11.56a
18 Tommie Turner 12 Timberline 11.56a
20 Jordan Smith 12 Timberline 11.57a
21 Tyler Souza 11 Bishop Kelly 11.60a
22 Tim Ankeman 11 Mountain View 11.61a
22 Reed Ericson 10 Kuna 11.61a
24 Hayden Stout 12 Meridian 11.63a
25 Sean Davis 11 Vallivue 11.68a
26 Patrick Bakwa 12 Capital 11.69a
27 Chase Fiddler 10 Fruitland 11.75a
28 Brandon Phanmaha 10 Timberline 11.78a
29 Ryan Phillips 9 Fruitland 11.79a
30 Jason Wilson 9 Elko 11.93a
31 Cody Correa 9 Eagle 11.98a
Bryson Stout 10 Meridian DNS
Boys 200 Meter Dash Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Bryan Ustick 12 Mountain View 22.32a
3 John Glazier 12 Eagle 22.92a
4 Levi Hagen 10 Rocky Mountain 22.98a
5 JT Cristobal 12 Mountain Home 23.05a
6 Demetrius Oliver 12 Rocky Mountain 23.75a
7 Ian Middleton 12 Bishop Kelly 24.13a
D.J. Hazzard 12 Idaho City DNS
Boys 200 Meter Dash Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Bryan Ustick 12 Mountain View 22.03a
5 Ian Middleton 12 Bishop Kelly 22.56a
6 D.J. Hazzard 12 Idaho City 22.57a
3 JT Cristobal 12 Mountain Home 22.58a
7 Demetrius Oliver 12 Rocky Mountain 22.66a
8 John Glazier 12 Eagle 22.74a
4 Levi Hagen 10 Rocky Mountain 22.86a
10 Ryan Carlson 11 Twin Falls 22.97a
11 Derek Pascal 11 Timberline 23.01a
12 Malique Hill 12 Centennial 23.07a
13 Kade Ready 10 Rocky Mountain 23.09a
14 Beau White 10 Mountain View 23.22a
15 Tyler Streif 12 Elko 23.24a
16 Reed Ericson 10 Kuna 23.37a
17 Tim Ankeman 11 Mountain View 23.42a
17 Tyler Souza 11 Bishop Kelly 23.42a
19 Hayden Stout 12 Meridian 23.43a
21 Michael Bokan 12 Bishop Kelly 23.56a
22 Jordan Smith 12 Timberline 23.59a
23 Clay Oliver 11 Bishop Kelly 23.70a
24 Jacob Johnson 10 Twin Falls 23.90a
25 Alex Kingmixay 10 Capital 24.33a
26 Sean Davis 11 Vallivue 24.35a
28 Michael Frey 12 Payette 24.38a
29 Joseph Zepada 11 Bishop Kelly 24.48a
30 Kris Olinger 11 Fruitland 25.11a
Bryson Stout 10 Meridian DNS
Ben Skinner 12 Bishop Kelly DNS
Boys 400 Meter Dash Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 James Heckendorn 11 Eagle 49.23a
2 Josh Wallin 11 Rocky Mountain 49.26a
3 Edmund Ellis 11 Eagle 49.64a
4 Ian Middleton 12 Bishop Kelly 49.96a
5 Matt Fisher 12 Centennial 50.64a
6 Michael Bokan 12 Bishop Kelly 51.28a
7 Caleb Worley 11 Minico 52.23a
8 Clayton Watts 11 Eagle 52.76a
Boys 400 Meter Dash Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Josh Wallin 11 Rocky Mountain 50.13a
2 Edmund Ellis 11 Eagle 50.59a
3 Ian Middleton 12 Bishop Kelly 50.64a
4 James Heckendorn 11 Eagle 50.97a
5 Matt Fisher 12 Centennial 50.98a
6 Caleb Worley 11 Minico 51.62a
7 Michael Bokan 12 Bishop Kelly 51.67a
8 Clayton Watts 11 Eagle 51.74a
9 Dajuan Natty 12 Elko 51.99a
10 Reed Ericson 10 Kuna 52.00a
11 Ricky Castillo 12 Mountain Home 52.18a
12 Derek Pascal 11 Timberline 52.26a
13 McCrae Conder 12 Eagle 52.35a
14 Jake Moody 10 Meridian 52.48a
15 Jacob Johnson 10 Twin Falls 53.39a
16 Dylan Haas 10 Meridian 53.50a
17 Cole Johnson 11 Mountain View 53.57a
18 Brad Botsford 12 Mountain View 53.69a
19 Clay Oliver 11 Bishop Kelly 54.00a
20 Nicholas Arnold 12 Timberline 54.45a
21 Jason Wilson 9 Elko 54.63a
24 Brandon Burr 10 Capital 55.15a
25 Alex Godderidge 12 Centennial 55.49a
26 Kenneth Williams 10 Capital 55.64a
27 Bryan Johnson 10 Meridian 56.12a
28 Zack White 11 Capital 56.20a
30 Nic Minter 11 Elko 57.03a
Caleb Honeycutt 10 Boise DNS
Mason Barto 10 Fruitland DNS
Boys 800 Meter Run Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Erik Harris 12 Twin Falls 1:52.99a
2 Jordon Wallin 10 Rocky Mountain 1:53.34a
3 Gabe Harm 11 Eagle 1:54.58a
4 Morgan Choate 12 Vallivue 1:54.69a
5 Tyler Jaszkowiak 12 Challis 1:56.29a
6 Aaron Leyva 12 Elko 1:57.09a
7 Curtis Capell 12 Mountain View 1:57.63a
8 Joe Giese 10 Rocky Mountain 1:58.48a
9 Tyler Knauth 12 Mountain Home 2:01.63a
10 Elijah Benson 10 Timberline 2:01.72a
11 Ben Ragland 12 Timberline 2:03.69a
12 Jeremy Stark 10 Twin Falls 2:05.13a
Boys 800 Meter Run Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Morgan Choate 12 Vallivue 1:59.60a
3 Tyler Jaszkowiak 12 Challis 2:00.15a
4 Gabe Harm 11 Eagle 2:00.47a
2 Jordon Wallin 10 Rocky Mountain 2:00.85a
5 Joe Giese 10 Rocky Mountain 2:00.87a
6 Ben Ragland 12 Timberline 2:01.12a
7 Curtis Capell 12 Mountain View 2:01.44a
8 Erik Harris 12 Twin Falls 2:01.74a
9 Elijah Benson 10 Timberline 2:01.77a
10 Aaron Leyva 12 Elko 2:02.17a
11 Tyler Knauth 12 Mountain Home 2:02.46a
12 Jeremy Stark 10 Twin Falls 2:02.95a
13 Austin Rogers 12 Kuna 2:03.13a
14 Jacob Oates 12 Eagle 2:03.35a
15 Ian Cavey 11 Rocky Mountain 2:03.61a
16 Spencer Hansen 12 Mountain View 2:05.35a
17 Devon Selleck 12 Mountain View 2:05.57a
18 Dan Heikkila 12 Meridian 2:05.70a
19 Eric Albertson 10 Bishop Kelly 2:05.75a
20 Ryan Compagnone 12 Eagle 2:05.76a
21 Ejide Muvange 12 Mountain View 2:06.41a
22 Zackary Klein 12 Bishop Kelly 2:06.65a
23 Andrew Rafla 10 Timberline 2:07.05a
24 Paul Page 9 Vallivue 2:07.64a
25 Jake Sahli 10 Bishop Kelly 2:08.17a
26 Daniel Ramirez 12 Capital 2:11.34a
27 Joe Cardona 12 Bishop Kelly 2:12.65a
28 Sidronio Rangal 11 Fruitland 2:14.00a
Michael Sunderland 12 Minico DNS
Connor Wolf 12 Elko DNS
Miles Ranck 12 Boise DNS
Boys 1600 Meter Run Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Jacob Meeker 12 Mountain View 4:21.71a
2 Justin Ross 11 Rocky Mountain 4:26.15a
3 Wyatt Didericksen 12 Eagle 4:28.99a
4 Harrison Hughes 12 Nampa 4:30.27a
5 Michael Cunningham 11 Kuna 4:31.84a
6 Parker Hawkins 12 Mountain View 4:31.99a
7 Connor Wolf 12 Elko 4:33.16a
8 Dylan Crevelt 12 Cascade 4:34.26a
9 David Covert 11 Rocky Mountain 4:34.63a
10 Daniel Zarkou 12 Centennial 4:34.81a
11 Conor Smith 12 Eagle 4:35.10a
12 Max Hampton 12 Eagle 4:36.15a
13 Chris Frank 12 Timberline 4:37.29a
14 Dwain Stucker 9 Meridian 4:38.50a
15 Tanner Eastep 10 Capital 4:38.95a
16 Camron Pearce 11 Rocky Mountain 4:39.41a
17 Brennen Keen 11 Timberline 4:39.99a
18 Austin Murphy 11 Meridian 4:40.80a
19 Michael Price 12 Mountain Home 4:41.85a
20 Dan Williams 12 Bishop Kelly 4:42.53a
21 Tyler Jaszkowiak 12 Challis 4:44.92a
22 Cody Lind 11 Challis 4:46.42a
23 Bryant Quinn 12 Rocky Mountain 4:50.15a
Miles Ranck 12 Boise DNS
Boys 3200 Meter Run Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Erik Harris 12 Twin Falls 9:22.47a
2 Dylan Crevelt 12 Cascade 9:38.39a
3 Connor Wolf 12 Elko 9:39.37a
4 Wyatt Didericksen 12 Eagle 9:39.66a
5 Justin Ross 11 Rocky Mountain 9:40.75a
6 Max Hampton 12 Eagle 9:43.70a
7 Parker Hawkins 12 Mountain View 9:44.45a
8 Miles Ranck 12 Boise 9:48.80a
9 David Covert 11 Rocky Mountain 9:49.40a
10 Chris Frank 12 Timberline 9:50.66a
11 Dwain Stucker 9 Meridian 9:51.15a
12 Harrison Hughes 12 Nampa 9:56.18a
13 Dan Williams 12 Bishop Kelly 9:57.34a
14 Andrew Follett 11 Mountain View 10:00.99a
15 Conor Smith 12 Eagle 10:10.01a
16 Ryan Brown 12 Meridian 10:12.16a
17 Michael Price 12 Mountain Home 10:14.64a
18 Bryant Quinn 12 Rocky Mountain 10:15.16a
19 Aden Kutsurelis 10 Rocky Mountain 10:20.78a
20 Matt Burke 12 Bishop Kelly 10:22.44a
21 Cody Lind 11 Challis 10:23.51a
Matt Goodwin 12 Bishop Kelly DNS
Boys 110m Hurdles Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Khalil Oliver 10 Rocky Mountain 14.69a
2 Tyler Harris 12 Boise 15.25a
3 Marc Cooper 12 Eagle 15.48a
4 Marcus Barber 12 Boise 15.66a
5 Peyton Harris 10 Boise 15.75a
6 Jeremy Malnes 12 Meridian 15.94a
7 Kyle McLaughlin 12 Meridian 16.70a
Peter Maguire 12 Boise FS
Boys 110m Hurdles Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Peter Maguire 12 Boise 14.55a
2 Khalil Oliver 10 Rocky Mountain 14.87a
3 Marc Cooper 12 Eagle 14.97a
5 Kyle McLaughlin 12 Meridian 15.16a
6 Jeremy Malnes 12 Meridian 15.51a
4 Marcus Barber 12 Boise 15.55a
7 Peyton Harris 10 Boise 15.59a
8 Tyler Harris 12 Boise 15.87a
9 Logan Mills 11 Mountain View 16.07a
10 Joseph Bolin 12 Payette 16.08a
11 Adriano Giacomazzo 12 Centennial 16.31a
12 Joe Koetter 11 Centennial 16.42a
13 Phillip Cooper 12 Kuna 16.49a
14 Kyle Ward 12 Capital 16.63a
15 Michael Jenkins 12 Vallivue 16.67a
16 Santino Tong 11 Capital 16.71a
17 Luke Burgett 11 Twin Falls 16.83a
19 Nik Fagen 10 Fruitland 17.04a
20 Josh Kjar 9 Eagle 17.30a
21 Edwardo Hurtado 12 Mountain View 17.48a
22 Dion Salinas 12 Mountain Home 17.56a
23 Nick Dunstan 11 Capital 17.57a
24 Eric VanKirk 9 Elko 17.66a
25 Camron Wells 10 Mountain View 17.69a
26 Bryce Schroeder 9 Vallivue 17.73a
27 Taylor Sundquist 12 Rocky Mountain 17.77a
28 Blake Hartley 10 Mountain View 17.94a
29 Weston Piersol 11 Timberline 17.99a
30 Xander Hattaway 9 Timberline 18.29a
Josh Rhinehart 10 Fruitland DNS
Woody Thomas 12 Payette DNS
Boys 300m Hurdles Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Peter Maguire 12 Boise 39.16a
2 Marc Cooper 12 Eagle 39.96a
3 Joseph Bolin 12 Payette 40.18a
4 Kyle McLaughlin 12 Meridian 40.51a
5 Kyle Ward 12 Capital 41.39a
6 Marcus Barber 12 Boise 41.74a
7 Joe Koetter 11 Centennial 41.89a
Boys 300m Hurdles Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Peter Maguire 12 Boise 39.80a
2 Marc Cooper 12 Eagle 40.57a
3 Kyle McLaughlin 12 Meridian 40.93a
4 Joseph Bolin 12 Payette 41.02a
5 Kyle Ward 12 Capital 41.85a
6 Marcus Barber 12 Boise 42.04a
8 Joe Koetter 11 Centennial 42.35a
9 Tyler Harris 12 Boise 42.39a
9 Logan Mills 11 Mountain View 42.39a
11 Nate Henrie 11 Mountain View 42.43a
12 Phillip Cooper 12 Kuna 42.56a
13 Camron Wells 10 Mountain View 42.58a
14 Josh Kjar 9 Eagle 43.18a
15 Blake Hartley 10 Mountain View 43.20a
16 Adriano Giacomazzo 12 Centennial 43.23a
17 Edwardo Hurtado 12 Mountain View 43.27a
19 Tanner Johnson 10 Bishop Kelly 43.64a
20 Luke Burgett 11 Twin Falls 43.93a
21 Santino Tong 11 Capital 43.98a
22 Peyton Harris 10 Boise 44.03a
23 Jeremy Malnes 12 Meridian 44.37a
24 Nick Dunstan 11 Capital 44.40a
26 Harrison Vashro 11 Centennial 44.62a
27 TJ Clarke 11 Capital 44.95a
28 Brian Villegas 12 Elko 44.98a
29 Michael Jenkins 12 Vallivue 45.61a
30 Chaise Hopkins 12 Mountain Home 45.70a
Josh Rhinehart 10 Fruitland DNS
Boys 4x100 Meter Relay Finals
==========================================
Team Time
==========================================
1 Rocky Mountain 43.31a
3 Mountain View 43.84a
4 Meridian 43.94a
5 Timberline 43.95a
6 Eagle 44.06a
7 Bishop Kelly 44.51a
8 Centennial 44.84a
9 Boise 44.88a
10 Twin Falls 45.16a
11 Elko 45.60a
12 Vallivue 46.16a
13 Fruitland 46.27a
14 Mountain Home 47.10a
Capital DQ
Boys 4x200 Meter Relay Finals
==========================================
Team Time
==========================================
2 Rocky Mountain 1:30.19a
3 Eagle 1:30.31a
4 Bishop Kelly 1:30.64a
5 Twin Falls 1:31.67a
6 Timberline 1:32.53a
7 Centennial 1:32.91a
8 Capital 1:34.61a
9 Elko 1:34.72a
10 Vallivue 1:35.47a
11 Mountain Home 1:39.28a
Fruitland DNS
Mountain View DNF
Boys 4x400 Meter Relay Finals
==========================================
Team Time
==========================================
1 Eagle 3:24.44a
2 Rocky Mountain 3:27.70a
3 Twin Falls 3:28.79a
4 Minico 3:29.05a
5 Meridian 3:29.65a
6 Timberline 3:31.39a
7 Mountain View 3:34.83a
8 Capital 3:35.27a
9 Elko 3:37.69a
Mountain Home DNS
Bishop Kelly DNS
Kuna DNF
Fruitland DNS
Boys 4x800 Meter Relay Finals
==========================================
Team Time
==========================================
1 Rocky Mountain 7:55.26a
2 Mountain View 8:04.97a
3 Capital 8:09.88a
4 Eagle 8:09.90a
5 Vallivue 8:27.65a
7 Boise 9:16.47a
8 Mountain Home 9:19.98a
Elko DNS
Fruitland DNS
Timberline DNS
Boys Shot Put Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Eli McCullough 11 Rocky Mountain 53-07.00
2 Kasey Jensen 12 Eagle 51-09.50
3 Brett Thompson 11 Minico 50-00.00
4 Zac Homer 12 Eagle 49-01.00
5 Andrew Galloway 11 Payette 48-11.00
6 Adam Lewis 11 Rocky Mountain 45-08.50
8 Cody Abbott 12 Meridian 43-09.00
9 Landon Kissinger 12 Centennial 43-03.50
10 Garrett Mathews 12 Centennial 43-02.00
11 Scott Dayley 12 Fruitland 43-00.00
12 Austin Waters 11 Timberline 42-06.50
14 Bret Grote 12 Centennial 42-04.50
16 James Tucker 11 Rocky Mountain 41-00.00
17 Neal Murphy 11 Bishop Kelly 40-09.00
18 Josh Barclay 9 Minico 40-07.00
19 Justin Tucker 11 Rocky Mountain 40-04.50
20 Micheal Esparza 11 Twin Falls 39-05.00
21 Austin Kreautler 10 Eagle 39-03.00
22 Anthony Pierce 12 Vallivue 39-02.00
23 BJ Verduzco 11 Vallivue 37-03.50
Matt Wellington 11 Elko DNS
Juan Medina-Cuenca 11 Eagle ND
Rusty Penson 12 Payette DNS
John Van Beuren 11 Centennial DNS
Connor Hoffman 10 Boise ND
Jalmer Ludwig 11 Centennial ND
Jake Knight 10 Rocky Mountain ND
Paul Tuller 12 Mountain View ND
Boys Discus Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Jake Knight 10 Rocky Mountain 162-09
2 Adam Lewis 11 Rocky Mountain 154-03
3 Andrew Galloway 11 Payette 146-11
4 James Tucker 11 Rocky Mountain 145-09
5 Zac Homer 12 Eagle 145-03
6 Jonathan Valero 11 Minico 138-08
7 Cody Owens 11 Kuna 130-11
8 Jalmer Ludwig 11 Centennial 130-10
9 Justin Tucker 11 Rocky Mountain 127-09
10 Anthony Pierce 12 Vallivue 127-05
11 Brett Thompson 11 Minico 125-04
12 Austin Kreautler 10 Eagle 123-07
13 Cage Turner 12 Mountain View 122-00
15 Connor Hoffman 10 Boise 118-07
16 Scott Dayley 12 Fruitland 117-04
17 Chase LeBreton 11 Eagle 113-08
18 BJ Verduzco 11 Vallivue 113-02
19 Ted Simpson 10 Eagle 111-04
20 Bret Grote 12 Centennial 108-05
21 Austin Waters 11 Timberline 106-05
Micheal Esparza 11 Twin Falls ND
Raymond Aflague 12 Mountain Home ND
Rusty Penson 12 Payette DNS
Neal Murphy 11 Bishop Kelly DNS
Eli McCullough 11 Rocky Mountain ND
Dallas Wallace 11 Vallivue ND
John Van Beuren 11 Centennial DNS
Steven Lopez 12 Elko DNS
Boys High Jump Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Kenny Webster 10 Mountain View 6-04.00
2 Tanner Johnson 10 Bishop Kelly 6-04.00
3 Kyle McLaughlin 12 Meridian 6-02.00
4 Evan Brown 12 Elko 6-02.00
5 Ryan Carlson 11 Twin Falls 6-00.00
6 Dallin Griffin 12 Minico 6-00.00
6 Brenden Williams 10 Elko 6-00.00
8 TJ Armstrong 12 Rocky Mountain 6-00.00
9 Isaiah Armstead 12 Twin Falls 5-10.00
9 Brett Loertscher 12 Capital 5-10.00
9 Treyvion Foster 11 Centennial 5-10.00
13 Michael Frey 12 Payette 5-08.00
13 Asa Shepard 12 Capital 5-08.00
13 Taylor Sundquist 12 Rocky Mountain 5-08.00
13 Luke Filipovich 12 Mountain Home 5-08.00
Cole Johnson 11 Mountain View NH
Logan Mills 11 Mountain View NH
Jackson Reed 12 Timberline DNS
Blake Krueger 11 Eagle NH
Tyler Harris 12 Boise DNS
Hunter Dennis 10 Centennial DNS
Tyler Gowans 10 Elko DNS
Boys Pole Vault Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Kendall Dean 12 Centennial 14-00.00
2 Sam Nelson 12 Timberline 13-06.00
3 Joseph Bolin 12 Payette 13-06.00
4 Asa Shepard 12 Capital 13-06.00
5 John Kneller 12 Bishop Kelly 13-00.00
5 Adam Jones 10 Rocky Mountain 13-00.00
7 Drake Hagood 11 Rocky Mountain 12-06.00
8 Bradley Allen 11 Mountain View 12-00.00
9 Brenden Shelley 10 Elko 12-00.00
10 Nik Fagen 10 Fruitland 11-06.00
11 Donovan Caufield 12 Centennial 11-00.00
Connor Barney 10 Centennial DNS
Jake Sterk 10 Eagle NH
Woody Thomas 12 Payette DNS
Kyle Ward 12 Capital DNS
Patrick Bakwa 12 Capital DNS
Keegan Russell 12 Meridian DNS
Logan Zeiszler 11 Elko NH
Talon Johnny 11 Elko NH
Adam Bullock 9 Elko NH
Brennan Porter 12 Centennial NH
Chris Strange 11 Fruitland NH
Justin Johnson 11 Mountain Home DNS
Josh Bingaman 12 Rocky Mountain NH
Boys Long Jump Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 John Glazier 12 Eagle 22-11.00
2 Eric England 12 Mountain View 22-02.00
3 Dajuan Natty 12 Elko 21-07.50
4 Ty Berkheiser 12 Meridian 21-00.00
5 Kody Brock 11 Centennial 20-09.50
6 Jake Gyer 11 Centennial 20-09.00
7 Peyton Harris 10 Boise 20-06.00
8 Hayden Stout 12 Meridian 20-04.00
9 Tyler Harris 12 Boise 20-01.50
9 Chaise Hopkins 12 Mountain Home 20-01.50
11 Tanner Johnson 10 Bishop Kelly 20-01.00
12 JT Cristobal 12 Mountain Home 20-00.50
13 Chase Fiddler 10 Fruitland 19-10.00
14 Nick Wheeler 10 Eagle 19-08.50
15 Marcell King 10 Capital 19-08.00
16 Jess Nedeau 12 Capital 19-06.00
16 Michael Daniels 11 Mountain Home 19-06.00
20 Tyler Baldwin 12 Rocky Mountain 19-00.50
21 Michael Frey 12 Payette 18-11.50
23 Preston Schow 12 Centennial 18-09.00
23 Jason Crimmins 10 Rocky Mountain 18-09.00
25 John Amos 12 Centennial 18-06.00
26 Lukas Ward 12 Elko 18-01.00
27 Nick Isaacson 9 Timberline 18-00.50
28 Isaiah Armstead 12 Twin Falls 17-10.00
29 Tyus Zimmerman 9 Timberline 17-03.00
Jae Gale 12 Rocky Mountain ND
Woody Thomas 12 Payette DNS
Boys Triple Jump Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Eric England 12 Mountain View 47-04.00
2 Marcell King 10 Capital 43-00.50
3 Michael Daniels 11 Mountain Home 42-03.50
4 Kiana Walker 11 Centennial 42-01.00
5 Tyler Baldwin 12 Rocky Mountain 41-11.75
6 Dajuan Natty 12 Elko 41-00.00
7 Chase Macaw 10 Capital 40-11.00
9 Isaiah Armstead 12 Twin Falls 40-09.00
10 Parker Garner 12 Vallivue 40-04.50
11 Blake Krueger 11 Eagle 39-11.25
13 Eric Vice 9 Timberline 39-08.25
14 Ammon Clapier 12 Minico 39-03.50
15 Jae Gale 12 Rocky Mountain 39-01.00
16 Brad Botsford 12 Mountain View 38-11.00
17 Michael Frey 12 Payette 38-07.00
18 Bernard Manuel 12 Elko 37-11.50
20 Luke Filipovich 12 Mountain Home 37-09.50
21 Nicholas Arnold 12 Timberline 36-09.75
22 Lukas Ward 12 Elko 36-03.50
24 Chase Fiddler 10 Fruitland 35-03.75
Nick Isaacson 9 Timberline DNS
Patrick Honsinger 10 Boise DNS
Logan Larsen 12 Boise DNS
Woody Thomas 12 Payette DNS
Robert Sanchez 11 Twin Falls DNS
Tyler Vail 11 Rocky Mountain DNS
Justis Clout 10 Rocky Mountain DNS
Girls 100 Meter Dash Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Nichole DeGrange 12 Mountain View 12.43a
2 Brittany Rawlins 11 Eagle 12.44a
3 Kyli McSpadden 12 Mountain View 12.45a
4 Hannah Cain 9 Challis 12.79a
5 Andrea Pikes 11 Mountain View 12.92a
6 Michaela Piechowski 10 Bishop Kelly 13.10a
7 Marlee Chandler 12 Minico 14.82a
Girls 100 Meter Dash Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Brittany Rawlins 11 Eagle 12.44a
2 Kyli McSpadden 12 Mountain View 12.45a
5 Hannah Cain 9 Challis 12.47a
3 Nichole DeGrange 12 Mountain View 12.49a
4 Marlee Chandler 12 Minico 12.67a
7 Michaela Piechowski 10 Bishop Kelly 12.79a
8 Andrea Pikes 11 Mountain View 12.82a
9 Samantha Cordum 12 Boise 12.83a
10 Cambree Harbaugh 10 Mountain View 12.87a
11 Jordanne Fleming 12 Mountain View 13.03a
12 Madelyn Minnaert 9 Bishop Kelly 13.04a
13 Kylee Coffin 9 Eagle 13.05a
14 Sydney Hall 11 Mountain View 13.09a
15 Madi Ford 9 Twin Falls 13.18a
15 Kayla Downs 11 Timberline 13.18a
17 Morgan Monks 11 Meridian 13.19a
18 Brandy Larsen 12 Capital 13.25a
19 Breanna Kirby 12 Centennial 13.39a
20 McKenzie Sandberg 11 Mountain Home 13.43a
21 Jasmine Robertson 11 Twin Falls 13.49a
21 Kaylea Ware 9 Fruitland 13.49a
23 Madeline Gere 11 Boise 13.50a
24 Demi Van Ocker 9 Boise 13.50a
25 Hannah Gayle 10 Boise 13.54a
26 Baylee Hemmert 9 Vallivue 13.58a
27 Lexi Hanson 12 Meridian 13.78a
28 Keeley Vestman 11 Boise 13.84a
29 Morgan Canepa 11 Elko 13.91a
Demitria Holsman 9 Boise DNS
Madison Lung 9 Boise DNS
Alyse Soltyshak 12 Boise DNS
Girls 200 Meter Dash Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Kyli McSpadden 12 Mountain View 25.30a
2 Hannah Cain 9 Challis 25.69a
3 Nichole DeGrange 12 Mountain View 25.81a
4 Brittany Rawlins 11 Eagle 25.94a
5 Michaela Piechowski 10 Bishop Kelly 26.69a
6 Andrea Pikes 11 Mountain View 27.59a
7 Samantha Cordum 12 Boise 28.87a
Girls 200 Meter Dash Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Kyli McSpadden 12 Mountain View 25.11a
5 Nichole DeGrange 12 Mountain View 25.41a
2 Hannah Cain 9 Challis 25.53a
6 Brittany Rawlins 11 Eagle 25.81a
3 Michaela Piechowski 10 Bishop Kelly 25.91a
7 Andrea Pikes 11 Mountain View 26.30a
8 Samantha Cordum 12 Boise 26.44a
9 Tracey Gordon 10 Mountain Home 26.62a
10 Madelyn Minnaert 9 Bishop Kelly 26.89a
11 Kylee Coffin 9 Eagle 26.97a
12 Maison O'Neill 11 Timberline 27.09a
13 Hannah Kopp 10 Capital 27.17a
14 Drew Pikes 9 Mountain View 27.21a
15 Mikayla Quarnberg 11 Rocky Mountain 27.24a
16 Madi Ford 9 Twin Falls 27.25a
17 Hallie McNabb 10 Eagle 27.26a
18 Morgan Monks 11 Meridian 27.29a
19 Jenny Cox 9 Vallivue 27.32a
20 Sydney Hall 11 Mountain View 27.38a
21 Madeline Gere 11 Boise 27.46a
22 Kailee May 10 Minico 27.54a
23 Monica Adeng 12 Meridian 27.66a
24 Sarah Moore 12 Fruitland 27.78a
25 Morgan Smith 9 Timberline 27.82a
26 Kayla Downs 11 Timberline 27.84a
27 Ashley Southern 11 Bishop Kelly 27.88a
28 Kassi Gibbons 10 Elko 28.50a
Demitria Holsman 9 Boise DNS
Madison Lung 9 Boise DNS
Robyn Koetter 9 Centennial DNS
Jacarei Echevarria 12 Rocky Mountain DNS
Girls 400 Meter Dash Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Jacarei Echevarria 12 Rocky Mountain 58.87a
2 Kaylee Widdison 11 Mountain View 58.89a
3 Briana Tiffany 12 Bishop Kelly 59.50a
4 Mikayla Quarnberg 11 Rocky Mountain 1:01.07a
5 Maison O'Neill 11 Timberline 1:01.12a
6 Hailey Payne 10 Eagle 1:01.98a
7 Robyn Koetter 9 Centennial 1:02.57a
Marlee Chandler 12 Minico DNS
Girls 400 Meter Dash Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Marlee Chandler 12 Minico 57.82a
2 Jacarei Echevarria 12 Rocky Mountain 58.99a
3 Kaylee Widdison 11 Mountain View 59.23a
5 Briana Tiffany 12 Bishop Kelly 1:00.24a
6 Maison O'Neill 11 Timberline 1:00.76a
4 Robyn Koetter 9 Centennial 1:01.12a
7 Hailey Payne 10 Eagle 1:01.76a
8 Mikayla Quarnberg 11 Rocky Mountain 1:01.90a
9 Jenny Cox 9 Vallivue 1:02.08a
10 Sarah Moore 12 Fruitland 1:02.23a
11 Lena Zugnoni 12 Capital 1:03.45a
12 Abigail Alexander 9 Mountain View 1:03.98a
13 Shelby Henrick 12 Mountain Home 1:04.22a
14 Callie Falash 11 Bishop Kelly 1:04.31a
15 Hannah Jamiel 12 Elko 1:04.41a
16 Jillian Petterborg 12 Bishop Kelly 1:04.90a
18 Ashlynn Curnow 12 Bishop Kelly 1:05.36a
19 Jelitsa Hernandez 12 Vallivue 1:05.53a
20 Bailee Kern 11 Mountain View 1:05.75a
23 Tracey Gordon 10 Mountain Home 1:06.77a
25 Jencen Campbell 10 Twin Falls 1:08.02a
26 Corayma Jacuinde 12 Meridian 1:09.90a
Morgan Canepa 11 Elko DNS
Erin Nielson 11 Elko DQ
Keeley Vestman 11 Boise DNS
Monica Adeng 12 Meridian DNS
Hannah Cain 9 Challis DNS
Krissy Dayley 9 Fruitland DNS
Girls 800 Meter Run Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Emily Hamlin 9 Boise 2:18.32a
2 Dana Snell 11 Rocky Mountain 2:18.99a
3 Rachel Rant 12 Boise 2:19.35a
4 Lila Klopfenstein 11 Meridian 2:20.06a
5 Erin Hagen 9 Mountain View 2:20.58a
6 Tenaly Smith 12 Vallivue 2:21.32a
7 Sierra Manzer 9 Kuna 2:22.27a
8 Halie Raudenbush 12 Timberline 2:22.56a
9 Kayla Carpenter 11 Elko 2:23.16a
10 Elizabeth DeLeon 12 Timberline 2:23.50a
11 Julia Taylor 11 Capital 2:25.00a
12 MacKenzie Cummings 11 Timberline 2:28.44a
Girls 800 Meter Run Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Lila Klopfenstein 11 Meridian 2:22.50a
2 Emily Hamlin 9 Boise 2:23.93a
3 Tenaly Smith 12 Vallivue 2:24.63a
4 Rachel Rant 12 Boise 2:25.22a
5 Dana Snell 11 Rocky Mountain 2:25.51a
6 Kayla Carpenter 11 Elko 2:25.56a
7 Elizabeth DeLeon 12 Timberline 2:25.76a
8 Halie Raudenbush 12 Timberline 2:25.79a
9 Sierra Manzer 9 Kuna 2:26.42a
10 Julia Taylor 11 Capital 2:27.26a
11 Erin Hagen 9 Mountain View 2:28.16a
12 MacKenzie Cummings 11 Timberline 2:29.61a
13 Savannah Combe 11 Meridian 2:31.09a
14 Holly Ellingson 9 Mountain View 2:31.80a
15 Hailey Gomez 11 Twin Falls 2:32.02a
16 Christiana Rose 11 Elko 2:32.48a
17 Sandy Morton 11 Eagle 2:32.53a
18 Valerie Mitchell 12 Mountain View 2:33.01a
19 Chloe Krishneck 9 Capital 2:36.61a
20 Kacee Cameron 12 Mountain Home 2:38.40a
21 Andee Marlowe 11 Capital 2:39.12a
22 Makayla Jenkins 11 Elko 2:43.02a
23 Emily Gehlken 11 Capital 2:47.38a
24 Sharon Moore 11 Fruitland 2:58.12a
Victoria O'Neil 12 Boise DNS
McKayla Tiffany 9 Vallivue DNS
Anne Bahr 10 Boise DNS
Micaela Cantrell 11 Boise DNS
Sarah Skillings 9 Boise DNS
Girls 1600 Meter Run Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Emily Nist 12 Bishop Kelly 4:58.79a
2 Samantha McKinnon 10 Mountain View 5:01.79a
3 MaryJo Wright 12 Elko 5:06.38a
4 Mikayla Malaspina 9 Vallivue 5:07.28a
5 Louisa Serpe 11 Timberline 5:14.23a
6 Emily Hamlin 9 Boise 5:15.22a
7 Marquita Palmer 12 Weiser 5:15.66a
8 Paige Dilmore 10 Rocky Mountain 5:17.31a
9 Victoria O'Neil 12 Boise 5:17.35a
10 Sierra Manzer 9 Kuna 5:17.66a
11 Brooke Rawlins 11 Eagle 5:18.20a
12 Jordan Mathes 12 Mountain View 5:20.55a
13 Valerie Mitchell 12 Mountain View 5:22.20a
14 Angie McGraw 11 Mountain View 5:24.45a
15 Rachel Rant 12 Boise 5:25.16a
16 Lila Klopfenstein 11 Meridian 5:28.94a
17 Becca Williamson 11 Mountain View 5:30.31a
18 McKayla Tiffany 9 Vallivue 5:31.68a
19 Rebecca Lassere 12 Bishop Kelly 5:31.89a
20 Megan Dupree 9 Eagle 5:32.21a
21 Allison Ellingson 9 Mountain View 5:38.61a
Elizabeth DeLeon 12 Timberline DNS
Erin Hagen 9 Mountain View DNS
Cheryn Trapp 11 Vallivue DNS
Girls 3200 Meter Run Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Emily Nist 12 Bishop Kelly 10:50.20a
2 Mikayla Malaspina 9 Vallivue 10:57.64a
3 Victoria O'Neil 12 Boise 11:03.41a
4 MaryJo Wright 12 Elko 11:14.51a
5 Marquita Palmer 12 Weiser 11:17.23a
6 Sierra Manzer 9 Kuna 11:23.55a
7 Jordan Mathes 12 Mountain View 11:27.06a
8 Louisa Serpe 11 Timberline 11:27.58a
9 Cheryn Trapp 11 Vallivue 11:30.57a
10 Amanda Wisenor 12 Kuna 11:32.97a
11 McKayla Tiffany 9 Vallivue 11:43.37a
12 Becca Williamson 11 Mountain View 11:48.31a
13 Alyssa Faulks 12 Vallivue 11:52.34a
14 Megan Dupree 9 Eagle 11:53.50a
15 Rebecca Lassere 12 Bishop Kelly 11:55.31a
16 Paige Dilmore 10 Rocky Mountain 11:56.43a
18 Shelbie Dorsa 10 Elko 12:02.81a
19 Mackenzie Peters 10 Eagle 12:22.33a
20 Kaitlyn Fox 9 Mountain View 12:25.39a
21 Molly Nesbitt 11 Meridian 12:44.26a
22 Emily Hammons 9 Vallivue 12:51.77a
23 Amanda Thompson 12 Bishop Kelly 12:55.62a
Julia Taylor 11 Capital DNS
Girls 100m Hurdles Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Jade Childs 12 Capital 14.72a
2 Lillian Ball 11 Timberline 15.61a
3 Mikaela Sawyer 9 Bishop Kelly 15.62a
4 Lindsey Spiker 12 Mountain View 15.66a
5 Sarah Haener 11 Capital 16.14a
6 Jessica Berg 12 Rocky Mountain 16.15a
7 Allison Jeffries 11 Eagle 16.18a
8 Claire Goss 11 Twin Falls 16.69a
Girls 100m Hurdles Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Jade Childs 12 Capital 14.55a
2 Allison Jeffries 11 Eagle 14.94a
3 Lindsey Spiker 12 Mountain View 15.75a
4 Lillian Ball 11 Timberline 15.85a
5 Jessica Berg 12 Rocky Mountain 15.98a
6 Mikaela Sawyer 9 Bishop Kelly 16.00a
7 Sarah Haener 11 Capital 16.54a
8 Claire Goss 11 Twin Falls 16.56a
9 Melissa Rasmussen 10 Rocky Mountain 16.80a
10 Alyssa Perk 10 Rocky Mountain 16.91a
11 Rebecca Child 10 Minico 17.08a
12 Kayla Schalador 12 Rocky Mountain 17.19a
13 Sarah Barker 10 Timberline 17.21a
14 Bianka Angel 12 Capital 17.22a
15 Allie Clegg 9 Rocky Mountain 17.23a
16 Kylie Brede 11 Rocky Mountain 17.44a
17 Serena Weeks 11 Challis 17.56a
18 Maddi Ostberg 10 Timberline 17.69a
19 Regan Simmer 9 Bishop Kelly 17.73a
20 Taylor Chapple 11 Centennial 17.85a
21 Selena Foster 10 Mountain Home 17.88a
21 Ashley Basura 12 Mountain View 17.88a
23 Becca Behrens 10 Twin Falls 17.97a
24 Samantha Headley 10 Eagle 18.03a
25 Jhorie Kelly 11 Mountain Home 18.04a
26 Tasha Herr 12 Elko 18.39a
27 Brittany Fallin 11 Elko 18.70a
28 Reid Tueller 12 Capital 18.73a
Girls 300m Hurdles Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Claire Goss 11 Twin Falls 45.32a
2 Lillian Ball 11 Timberline 45.81a
3 Mikaela Sawyer 9 Bishop Kelly 46.03a
4 Allison Jeffries 11 Eagle 46.72a
5 Jessica Stickney 9 Centennial 47.33a
6 Allie Clegg 9 Rocky Mountain 48.24a
7 Sarah Haener 11 Capital 49.75a
8 Jessica Berg 12 Rocky Mountain 50.50a
Girls 300m Hurdles Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Mikaela Sawyer 9 Bishop Kelly 45.92a
2 Claire Goss 11 Twin Falls 46.55a
3 Allison Jeffries 11 Eagle 46.70a
4 Lillian Ball 11 Timberline 46.75a
5 Jessica Berg 12 Rocky Mountain 47.69a
6 Jessica Stickney 9 Centennial 48.55a
7 Sarah Haener 11 Capital 48.67a
8 Allie Clegg 9 Rocky Mountain 48.91a
9 Maddi Ostberg 10 Timberline 49.71a
10 Lindsey Spiker 12 Mountain View 49.88a
11 Tasha Herr 12 Elko 50.26a
12 Rebecca Child 10 Minico 50.32a
13 Melissa Rasmussen 10 Rocky Mountain 50.33a
14 Sarah Barker 10 Timberline 50.78a
15 Samantha Headley 10 Eagle 51.12a
16 Regan Simmer 9 Bishop Kelly 51.13a
17 Jhorie Kelly 11 Mountain Home 51.67a
18 Bianka Angel 12 Capital 51.89a
19 Kylie Brede 11 Rocky Mountain 51.96a
20 Reid Tueller 12 Capital 52.16a
21 Becca Behrens 10 Twin Falls 52.41a
22 Taylor Chapple 11 Centennial 52.56a
23 Ashley Basura 12 Mountain View 52.82a
25 Kelsie Page 11 Vallivue 53.48a
26 Amanda Hagerman 9 Rocky Mountain 53.58a
27 Morgan Powers 10 Meridian 54.14a
28 Serena Weeks 11 Challis 54.25a
Girls 4x100 Meter Relay Finals
==========================================
Team Time
==========================================
1 Mountain View 48.91a
2 Eagle 49.38a
3 Bishop Kelly 49.65a
4 Timberline 50.16a
5 Capital 50.45a
6 Meridian 51.36a
7 Mountain Home 51.76a
8 Boise 51.96a
9 Rocky Mountain 52.07a
10 Twin Falls 52.08a
12 Elko 53.87a
Girls 4x200 Meter Relay Finals
==========================================
Team Time
==========================================
1 Rocky Mountain 1:45.08a
2 Mountain View 1:45.72a
3 Boise 1:47.16a
4 Bishop Kelly 1:47.41a
5 Eagle 1:47.84a
6 Capital 1:48.51a
7 Mountain Home 1:49.12a
8 Timberline 1:49.52a
Elko 1:55.42a
Vallivue DNS
Girls 4x400 Meter Relay Finals
==========================================
Team Time
==========================================
1 Mountain View 4:02.33a
2 Rocky Mountain 4:04.43a
3 Eagle 4:06.85a
4 Bishop Kelly 4:08.03a
5 Timberline 4:08.90a
6 Capital 4:11.61a
7 Vallivue 4:14.85a
9 Boise 4:16.84a
10 Twin Falls 4:17.08a
11 Elko 4:17.78a
12 Meridian 4:18.15a
13 Mountain Home 4:30.05a
Fruitland DNS
Girls 4x800 Meter Relay Finals
==========================================
Team Time
==========================================
1 Mountain View 9:45.03a
2 Eagle 9:57.65a
4 Timberline 11:18.08a
Boise DNS
Elko DNS
Girls Shot Put Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Anna DuBois 11 Elko 40-10.50
2 Mallory Nelson 12 Idaho City 36-00.00
3 Brooklyn Daylong 9 Vallivue 34-10.50
4 Kristen Kreutzer 11 Mountain Home 34-01.00
5 Adrianna Lutu 12 Meridian 33-11.50
6 Liz Garcia 11 Kuna 33-09.50
7 Kayla Humphrey 12 Fruitland 33-06.00
9 Nicole White 9 Capital 32-10.00
10 Linsey Bair 12 Minico 31-07.00
11 Macy Vail 9 Minico 30-11.00
12 Claire Otero 10 Vallivue 30-07.00
13 Jordan Valentine 12 Vallivue 30-06.50
15 Hailey Belt 12 Mountain Home 29-11.00
15 Keesha Janis 12 Mountain Home 29-11.00
17 Tess Lebreton 10 Eagle 28-09.00
18 Claire Micheli 9 Elko 28-04.00
19 Shayne Cichosz 10 Vallivue 28-03.50
20 Lindsey Filmore 10 Eagle 28-03.00
21 RaeLynn Forcella 11 Elko 28-00.00
22 Jessica Moncrieff 12 Mountain View 27-10.00
24 Shanice Saili 11 Elko 27-04.50
25 Mikayla Burkholder 9 Rocky Mountain 26-08.50
26 Cassie Wade 11 Centennial 26-06.50
27 Tawni Johnson 11 Rocky Mountain 23-04.50
Katie Wold 10 Centennial DNS
Girls Discus Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Anna DuBois 11 Elko 120-01
2 Claire Otero 10 Vallivue 118-08
4 Mallory Nelson 12 Idaho City 108-06
5 Linsey Bair 12 Minico 106-05
6 Tess Lebreton 10 Eagle 105-06
7 Brooklyn Daylong 9 Vallivue 105-01
8 Keesha Janis 12 Mountain Home 103-06
9 Alecia Falck 10 Eagle 96-08
11 Nicole White 9 Capital 91-11
12 Kristen Kreutzer 11 Mountain Home 91-09
13 Shanice Saili 11 Elko 91-06
14 Tawni Johnson 11 Rocky Mountain 91-05
15 Cynthia Gordillo 12 Vallivue 90-01
16 Alex Barnack 12 Eagle 89-11
17 Crystal Ruesga 12 Vallivue 88-01
18 Jelitsa Hernandez 12 Vallivue 86-08
19 Cami Fowers 9 Rocky Mountain 84-02
20 RaeLynn Forcella 11 Elko 83-09
21 Kayla Humphrey 12 Fruitland 80-05
22 Jessica Moncrieff 12 Mountain View 74-02
Mykalene Piva - Mountain View ND
Breck Steele 10 Eagle ND
Leena Vien 10 Centennial DNS
Macy Vail 9 Minico ND
Claire Micheli 9 Elko ND
Girls High Jump Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Andi McBride 12 Meridian 5-04.00
2 Kirsten Way 12 Capital 5-02.00
3 Jade Childs 12 Capital 5-02.00
4 Chelsea Hepworth 12 Minico 5-00.00
5 Caitlin Strickling 12 Timberline 4-10.00
6 Sydney Hall 11 Mountain View 4-08.00
6 Andee Marlowe 11 Capital 4-08.00
9 Sarah Moore 12 Fruitland 4-08.00
10 Desirae Danner 9 Elko 4-08.00
11 Jhorie Kelly 11 Mountain Home 4-06.00
11 Selena Foster 10 Mountain Home 4-06.00
11 Kelsie Page 11 Vallivue 4-06.00
Miranda Majors 11 Centennial DNS
Claire Cameron 10 Eagle NH
Rachel Greiner 10 Bishop Kelly NH
Maya Rodgers 9 Rocky Mountain DNS
Hayden Prince 11 Timberline DNS
Girls Pole Vault Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Allison Jeffries 11 Eagle 11-00.00
2 Nicole Kennedy 12 Timberline 10-06.00
4 Selena Foster 10 Mountain Home 9-00.00
5 Alex Michell 11 Centennial 8-06.00
5 Emma Bellan 9 Boise 8-06.00
7 Alexi Micinski 11 Rocky Mountain 8-06.00
8 Jordan Valentine 12 Vallivue 8-06.00
9 Sidni Wolery 10 Payette 8-00.00
9 Savannah Hill 11 Vallivue 8-00.00
9 Marlae Moss 12 Challis 8-00.00
9 Maria Escalera 11 Rocky Mountain 8-00.00
Gina Hampton 12 Rocky Mountain DNS
Kaity Janquart 12 Bishop Kelly NH
Mychaela Parker 12 Rocky Mountain DNS
Kyla Waldo 12 Timberline NH
Morgan Monks 11 Meridian NH
Vivian Neff 10 Elko DNS
Natalie Wright 12 Elko NH
Girls Long Jump Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
2 Cambree Harbaugh 10 Mountain View 18-09.00
3 Jade Childs 12 Capital 17-11.50
4 Breanna Kirby 12 Centennial 17-09.50
5 Lillian Ball 11 Timberline 16-08.00
6 Josie Lawrence 11 Mountain View 16-05.50
7 Brooklyn Daylong 9 Vallivue 16-02.00
8 Tracey Gordon 10 Mountain Home 16-00.00
9 Jordanne Fleming 12 Mountain View 15-09.50
10 Raquelle Mouw 10 Bishop Kelly 15-08.50
11 Madelyn Minnaert 9 Bishop Kelly 15-08.00
11 Tiana Dovel 11 Vallivue 15-08.00
13 Kiera Lins 9 Timberline 15-07.00
15 Jordan Morris 9 Eagle 15-05.50
16 Melissa Rasmussen 10 Rocky Mountain 15-05.00
17 Angelica Sena 11 Twin Falls 14-11.00
18 Megan Martinez 11 Bishop Kelly 14-08.50
18 Kim Rudeen 11 Bishop Kelly 14-08.50
20 Rebecca Child 10 Minico 14-07.00
21 Hannah Gayle 10 Boise 14-02.50
22 Marissa Streeter 11 Mountain Home 14-02.00
23 Ashlei Morgan 10 Meridian 14-00.00
24 Anna Maki 11 Capital 13-10.50
25 Natalie Cacchillo 10 Capital 13-09.50
26 Kourtney Armstrong 10 Timberline 13-08.50
27 Demi Van Ocker 9 Boise 12-09.00
Alyse Soltyshak 12 Boise DNS
Ashley Brandau 10 Meridian DNS
Bailey Jonas 10 Elko DNS
Kylie Chastain 11 Parma ND
Maya Rodgers 9 Rocky Mountain DNS
Girls Triple Jump Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
2 Josie Lawrence 11 Mountain View 37-10.00
3 Anna Maki 11 Capital 36-02.00
4 Tiana Dovel 11 Vallivue 35-09.00
5 Jordanne Fleming 12 Mountain View 35-04.00
6 Marquita Palmer 12 Weiser 35-03.75
7 Phoebe Nielson 11 Capital 35-03.00
8 Kiera Lins 9 Timberline 34-07.00
9 Hannah Gayle 10 Boise 34-00.00
10 Madi Ford 9 Twin Falls 33-09.00
11 Selena Foster 10 Mountain Home 33-05.50
11 Jordan Morris 9 Eagle 33-05.50
13 Hannah Kopp 10 Capital 32-10.00
14 Alyssa Ashton 11 Eagle 32-05.25
15 Kacee Cameron 12 Mountain Home 32-04.25
16 Raquelle Mouw 10 Bishop Kelly 32-04.00
17 Caitlin Strickling 12 Timberline 31-09.00
18 Jilson Schlachter 12 Timberline 31-01.25
19 Annica Balentine 10 Bishop Kelly 31-00.00
20 Melissa Rasmussen 10 Rocky Mountain 30-11.00
21 Marissa Streeter 11 Mountain Home 30-10.75
22 Katie Atkinson 10 Centennial 30-08.25
24 Marissa Ingersoll 9 Centennial 30-02.00
25 Keisha Oliver 10 Rocky Mountain 29-10.50
Maya Rodgers 9 Rocky Mountain DNS
Sarah Moore 12 Fruitland DNS
Kylie Chastain 11 Parma ND
Ashley Brandau 10 Meridian DNS
Michele Ygoa 11 Elko DNS
|